Достапни линкови

logo-print

Тунис ги отвори граничните премини кон Либија


Туниските власти повторно ги отворија граничните премини кон Либија денеска и десетици возила ја преминаа границата јавува новинската агенција Ројтерс. Либиските бунтовници ја презедоа контролата на либиската страна на границата од лојалните сили на Моамер Гадафи. Со отварањето на границата се дозволува нормален проток низ клучниот пат преку кој можат да стигнат основните намирници до Триполи.
XS
SM
MD
LG