Достапни линкови

logo-print

Пакистан упати протесна нота до Авганистан


Пакистан протеститира против авганистанската влада поради вчерашните погранични напади при кои загинаа 25 пакистански војници. Пакистанското министертво за надворешни работи соопшти дека го повикале амбасадорот да ја прими протесната нота. Стотици милитанти вчера ја поминаа границата извршија серија напади во северозападната провинција во Пакистан. Бројот на загинати пакистански војници и полицајци се уште не е конечен.
XS
SM
MD
LG