Достапни линкови

logo-print

Во денешната експлозија во Нигерија имало жртви


Во денешната експлозија во седиштето на Обединетите нации во главниот град на Нигерија Абуџа имало загинати. Според очевидци, на кои се повикуваат агенциите, во седиштето на Светската организација налетал камион полн со експлозив и оти имало извесен број жртви. Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот. Во Нигерија, како што потсетуваат агенциите, биле активни многу исламистички групи.
XS
SM
MD
LG