Достапни линкови

logo-print

Над 40 земји ја признаа легитимноста на Либискиот Преоден Совет


Триполи, 25 Август 2011

Триполи, 25 Август 2011

Досега над 40 земји во светот го признаа Преодниот Национален Совет на Либија,
Претставници на либиската опозиција од Националниот Преоден Совет објавија дека ќе почнат веднаш да владеат од владата од либискиот главен град Триполи.
Во меѓувреме, постигнат е договор Советот за безбедност на Обединетите Нации да дозволи 1,5 милијарди долари за Либија за хуманитарни цели.
XS
SM
MD
LG