Достапни линкови

logo-print

40 убиени во напад во казино во Мексико


Во Мексико околу 40 луѓе се убиени во напад на казино во сверниот дел. Официјaлни претствници изјавија дека шест вооружени лица влегле во казиното и отвориле оган.Претседателот Филип Калдерон го осуди нападот нарекувајќи го варварски акт на терор.
XS
SM
MD
LG