Достапни линкови

logo-print

Во Бугарија вежба на бугарската и на српската армија


Во Бугарија ке се одржи заедничка вежба на бугарската армија и на српското воздухопловство.Српскиот претседател Борис Тадиќ и бугарскиот премиер Бојко Борисов ќе присуствуваат на заедничкото боево стрелање во рамки на вежбите за истрелување на противавионски ракети на полигонот „Шабла“, на брегот на Црно Море, во Бугарија.
XS
SM
MD
LG