Достапни линкови

logo-print

Турскиот министер Давутоглу на Косово


Турскиот минситер за надворешни работо Ахмет Давутоглу ја почнува дводневата посета на Косово.За време на претстојот во Приштина Давутоглу треба да има средба со својот колега Енвер Хоџа.
XS
SM
MD
LG