Достапни линкови

logo-print

Затворска казна за демонстранти во Азербејџан


Шестмина опозициски активисти во Азербејџан се осудени на тригодишна казна затвор по учеството во антивладините протести во Баку пред четри години. Тие беа обвинети за оргнизирање на протести кои резултираа со нарушување на јавниот ред и мир и пружање отпор на полиција. Десетици активисти кои учествуваа на протестот на 2- ри Април беа приведени.
XS
SM
MD
LG