Достапни линкови

logo-print

Ослободени се киднапираните италијански новинари во Триполи


Четворица италијански новинари кои беа киднапирани во Либија денеска се пуштени на слобода. Новинарите биле нападнати за време нивното патување од Завијах кон Триполи, при нападот загинал нивниот возач. Италијанските власти сметаат дека новинарите ги киднапирале лојалните сили на Моамер Гадафи и дека биле чувани во приватна куќа во Триполи. Италијанското министертво за надворешни работи не соопшти повеќе детали на нивното ослободување.
XS
SM
MD
LG