Достапни линкови

logo-print

Саркози во посета на Кина


Францускиот претседател Никола Саркози пристигна денеска во кратка посета на Кина. На разговорите со неговиот кинески колега Ху Џинтао се очекува да доминираат должничката криза во евро-зоната и обновата на Либија. Кинеските медиуми често повикуваат на конкретна акција за обновување на довербата на берзите во евро-зоната и во еврото.
XS
SM
MD
LG