Достапни линкови

logo-print

ММФ ја одложи мисијата во Украина


Меѓународниот Монетарен Фонд ја одложи планираната мисија во Украина и го повика Киев да ги забрза економските реформи. Претставникот на ММФ, Дејвид Липтон соопшти дека мисијата за проверка на тоа како се трошат парите од кредитот од 15 милијарди долари, ќе биде во Октомври. Позитивен извештај е клучен за Украина да ја добие третата транша од кредитот.
XS
SM
MD
LG