Достапни линкови

logo-print

Новинари заробени во хотел во Триполи


Денеска повторно се водат битки во близина на резиденцијата на либискиот лидер Моамер Гадафи, која вчера беше заземена од бунтовниците. Се уште не е познато каде се наоѓа Гадафи, но во аудио пораката, која беше емитувана утринава тој изјави дека ќе се бори до крај. Се водат битки и во близина на хотелот во Триполи каде што 30 новинари се заробени. Медиумскиот набљудувач „Репортери без граници“ соопшти дека лојалните сили на Гадафи им забраниле на новинарите да го напуштат хотелот и дека заземале позиции пред него.
XS
SM
MD
LG