Достапни линкови

logo-print

Доминик Строс Кан ослободен од обвинувањата


Судот во Њу Јорк официјално го отфрли случајот против поранешниот шеф на Меѓународниот монетарен фонд Доминик Стрoс Кан за сексуален напад. Претходно денеска обвинителите во судскиот процес против побараа од судијата да го отфрли случајот поради подигнувањето на прашањето за кредибилитетот на обвинувањата од жртвата која е имигрант од Гвинеа.Тие изјавија дека неконзистетноста на Нафисатоу Диало во нејзиното сведочење ќе им ги загрози шансите за го водат случајот до крај.
XS
SM
MD
LG