Достапни линкови

logo-print

Германската канцеларка Меркел во посета на Белград


Германската канцеларка Ангела Меркел

Германската канцеларка Ангела Меркел

Германската канцеларка Ангела Меркел пристигна во Белград, каде ја завршува нејзината кратка посета на земјите од Балканот. Меркел изјави дека на српските лидери ќе им порача да го следат патот на Хрватска, која направила големи чекори во развој на социјалните права и економијата. Според Меркел, Србија мора да го реши спорот со Косово за да ги подобри односите со ЕУ.
XS
SM
MD
LG