Достапни линкови

logo-print

Убиени тројца бунтовници во Пакистан


Пакистанската разузнавачка служба соопшти дека при американски ракетен напад биле убиени три лица во едно засолниште на милитантите во близина на границата со Авганистан. Две ракети погодиле возило во близина на градот Мир Али во западен Вазиристан. Регионот е познат како живелиште на милитантите од Авганистан и Пакистан, како и на бунтовници од други земји.
XS
SM
MD
LG