Достапни линкови

logo-print

Кина ќе го почитува изборот на либијскиот народ


Кина денеска соопшти дека го почитува изборот на либијскиот народ и изрази надеж дека брзо ќе биде стабилизирана ситуацијата во таа земја. Кина истовремено изразува готовност да работи со меѓународната заедница во идната обнова на Либија, се вели во соопштението на кинеското министерство за надворешни работи.
XS
SM
MD
LG