Достапни линкови

logo-print

Папата ја заврши посетата на Шпанија


Поглаварот на Римо католичката црква папата Бенедик 16 ти вчера ја заврши посетата на Шпанија каде престојуваше во изминатите четири дена. Папата синоќа на мисата одржана во воздушната база кај Мадрид на крајот на манифестацијата на Светскиот ден на младите пред околу милион и половина верници од целиот свет ги повика младите католици да ја шират својата вера. По бдеењето што беше на кратко прекинато поради силната бура толпа верници го дочека папата да ја слушнат неговата миса.
XS
SM
MD
LG