Достапни линкови

logo-print

Арапската Лига ги осуди израелските напади


Арапската Лига ги осуди воздушните израелски напади врз Појасот Газа. Генералниот Секретар на Арапската Лига Набил Елараби денеска по состанокот во Каиро изјави дека Обединетите Нации мора да преземат мерки за да се стави крај израелските нападите при кои до сега загинаа 15 луѓе. Тој не даде детали за какви мерки се очекуваат од Обединетите Нации
XS
SM
MD
LG