Достапни линкови

logo-print

Србија ќе преговара со ММФ


Србија утре почнува преговори со Меѓународниот монетарен фонд за аранжман во вредност од една милијарда евра. Според најавите аранжманот од ММФ би требало да трае 18 месеци и доколку Србија има потреба да може во кое било време да повлече од ММФ кредит. Доколку двете страни постигнат договор кредитот би требало да биде одобрен во септември.
XS
SM
MD
LG