Достапни линкови

logo-print

Во сообраќајна несреќа загинаа 35 луѓе во Авганистан


Afghanistan -- A wounded child receives treatment at a military hospital after a roadside bomb blast in Herat, 18Aug2011

Afghanistan -- A wounded child receives treatment at a military hospital after a roadside bomb blast in Herat, 18Aug2011

Најмалку 35 луѓе загинале денеска во северниот дел на Авганистан при сообраќајна несреќа во која автобус излетал од планинскиот пат низ кој возел. Властите соопштија дека автобусот кој пренесувал патници низ провинцијата Кандахар бил преполн и дека при несреќата се повредени 26 луѓе.
XS
SM
MD
LG