Достапни линкови

logo-print

Иванов се сретна со командантот на Здружената команда на НАТО во Неапол


Претседателто Ѓорге Иванов

Претседателто Ѓорге Иванов

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во Охрид се сретна со адмиралот Семјуел Локлир, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол.
На средбата, како што соопшти Кабинетот на претседателот, Иванов и адмиралот Локлир разговарале за соработката меѓу Македонија и НАТО, истакнувајќи дека односите се на исклучително високо ниво. Двајцата го истакнале придонесот кој Македонија го дава кон стабилноста во регионот и пошироко, во рамки на мировните мисии во Авганистан, Босна и Херцеговина и Либан.
Претседателот Иванов и адмиралот Локлир разговарале и за спорот за името и како тоа влијае врз процесот на македонските евро-атлански интеграции.
XS
SM
MD
LG