Достапни линкови

logo-print

Рекордно висока цена на златото на светските берзи


Златото достигна рекордно висока цена на светските пазари, денеска се продава по 1.816 долари за унца. Претходно на 11 август, една унца злато се продаваше за 1.814 долари, по што дојде до пад и се стабилирираше на 1.809 долари за унца. Денешниот раст се должи за обновувањето на сомнежите дека е можна нова рецесија, велат аналитичарите.
XS
SM
MD
LG