Достапни линкови

logo-print

Централна свеченост во Охрид по повод денот на АРМ


Денеска во Охрид ќе се одржи централната свеченост по повод денот на Армијата на Република Македонија. Во рамките на настанот е предвидено и примопредавање на должноста началник на Генералштабот на АРМ: На функцијата е назначен генералот Горанчо Котевски со указ на претседателот Ѓорѓе Иванов. Котески на 46 годишна возраст доаѓа на местото на Генерал Потполковник Мирослав Стојановски, кој заминува од функцијата поради истек на мандатот.
XS
SM
MD
LG