Достапни линкови

logo-print

Соренсен на проштална средба кај претседателот Иванов


Петар Соренсен

Петар Соренсен

Претседателот Ѓорге Иванов денеска имаше проштална средба со шефот на Делегацијата на Европската унија во Македонија Петар Соренсен, кој заминува на нова должност во Босна и Херцеговина.
Иванов и Соренсен, како што соопшти Кабинетот на Претседателот, изразија задоволство од интензивната соработка во изминатиот период.
На средбата беа разменети мислења за актуелните состојби во Европската унија, особено за македонското ЕУ интегрирање од аспект на спроведувањето на најзначајните реформи и атмосферата во Унијата
XS
SM
MD
LG