Достапни линкови

logo-print

ОН го повлекуваат својот кадар од Сирија


постер со ликот на претседателот Башар ал-Асад

постер со ликот на претседателот Башар ал-Асад

Од Обединетите нации соопштија дека го повлекуваат кадарот од Сирија, каде продолжува офанзивата на силите на претседател Башар ал-Асад кон демонстратите кои протестираат против неговиот режим . Од Сирија се повлечени 26 членови од персоналот на ОН и нивните семејства.
Специјалниот координатор за Либан, Мајкл Вилијамс рече дека ОН се загрижени за состојбите во сирискиот град Латакија.
Во меѓувреме, Русија соопшти дека ќе продолжи да ги почитува своите договор за извоз на оружје во Дамаск.
XS
SM
MD
LG