Достапни линкови

logo-print

Џо Бајден пристигна во посета на Кина


Американскиот заменик претседател Џо Бајден

Американскиот заменик претседател Џо Бајден

Американскиот заменик претседател Џо Бајден денеска приситигна во Кина За време на својата четиридневна посета,предвидено е Бајден да се сретне со државниот врв во Кина, во време кога Пекинг остро ги критикува Соединетите држави за водењето на фискалната политика. Се очекува економијата да биде една од главните теми за кои ќе разговара со неговите домаќини. Кина која е втора најголема економија во светот, по САД, поседува 1,2 билион долари од долгот на САД. Кина повика САД да бидат поодговорни кога станува збор за финансиските прашања.
XS
SM
MD
LG