Достапни линкови

logo-print

Американскиот потпретседател Џозеф Бајден во посета на Кина


Американскиот потпретседател Џозеф Бајден ја почнува посетата на Кина со цел подобрување на меѓудржавните односи по затегнатоста поради фискалните прашања.Загриженоста околу американскиот владин буџетски дефицит се очекува да биде на агендата на разговорите на американскиот потпретседател со кинеските лидери за време на петдневната посета.
XS
SM
MD
LG