Достапни линкови

logo-print

Седум авганистански цивили загинаа во експлозија на бомба


Авганистански официјални претставници соопштија дека седум цивили загинале а осум други се ранети во експлозија на бомба пред маркет за зеленчук во јужен Авганистан.Претставници на локалната болница ги потврдија штетите предизвикани од експлозијата.Засега нема други информации.
XS
SM
MD
LG