Достапни линкови

logo-print

Заменик претседателот на САД Џо Бајден во посета на Кина


Американскиот заменик претседател Џо Бајден

Американскиот заменик претседател Џо Бајден

Американскиот заменик претседател Џо Бајден денеска допатува во посета на Кина, во време кога Кинa остро ја критикува фискалната политика на САД. Бајден е во посета на Кина на покана на заменик-претседателот Кси Џинпинг, кој се очекува да биде следниот претседател нa Кина.
XS
SM
MD
LG