Достапни линкови

logo-print

Сиријските сили со тенковски напад врз градот Латакиа


Латакиа

Латакиа

Сиријските сили со тенкови пукале врз пристанишниот град Латакиа во обид да го задушат отпорот на противниците на претседателот Башар Ал Асад. Според активисти, најмалку 30 луѓе загинале, а градот останал без струја и вода. Според Обединетите Нации, поради гранатирањето на Латакиа, илјадници палестински бегалци биле пинудени да го напуштат кампот во тој град.
XS
SM
MD
LG