Достапни линкови

logo-print

Израелски воздушни напади врз Појасот Газа


Еден палестинец бил убиен, а 7-мина ранети во израелските воздушни напади во текот на изминатата ноќ во Појасот Газа. Според израелската армија, нападите биле одговор на истрелувањето ракети од палестинските територии кон јужен Израел.
XS
SM
MD
LG