Достапни линкови

logo-print

Грчката влада бара бизнис заедницата да ја поддржи економија


Јоргос Папандреу

Јоргос Папандреу

Кабинетот на грчкиот премиер Јоргос Папандреу упати повик до бизнис заедницата да ја поддржи економијата за да може Грција да се справи со должничката криза. Весникот „Вима,, пишува дека грчкото министерство за финансии, по примерот на Италија, соопшти дека им дало „последна шанса,, на големите инвеститори да ги вратат назад во Грција своите капитали, кои ги чуваат по сметки во странски банки, а во замена вети дека до 30 септември нема да ја проверува нивната имотна состојба.
XS
SM
MD
LG