Достапни линкови

logo-print

Поранешниот египетски лидер Мубарак повторно на суд


Поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак за време на судењето

Поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак за време на судењето

Поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак се врати во судот за да се соочи со обвинувањата за убиство на демонстрантите.
Мубарак се соочува со смртна казна ако го прогласат за виновен за порачка на убиства на демонстрантите, при немирите во Египет.
Тој е обвинет и за корупција.
XS
SM
MD
LG