Достапни линкови

logo-print

Пакистан дозволил пристап на Кина до урнат хелихоптер на САД


Британскиот весник Фајненшал Тајмс објави дека Пакистан и понудил на Кина пристап до остатоците од американскиот хелихоптер, кој се урна за време на операцијата за убиство на Осама Бин Ладен.
Весникот цитира анонимен извор од ЦИА според кој САД се свесни дека пакистанските разузнавачи и покрај нивното противење им дозволиле на кинеските војници да го фотографираат хелихоптерот и да земат примерок од неговата површина.
XS
SM
MD
LG