Достапни линкови

logo-print

Убиени шести луѓе во насилства во Дагестан


Шест луѓе биле убиени изминaтата ноќ во руската република Дагестан, соопштијa руските медиуми. Телата на убиените од кои еден бил полицаец, се пронајдени на границата со Чеченија. Еден од убиените е шефот на регионалниот огранок на руската компанија за гас Гаспром. Атентатите врз преставници на власта се чести во Дагестан, каде се активини припадниците на вооруженото исламистичко движење.
XS
SM
MD
LG