Достапни линкови

logo-print

Во бомбашки напад на полициска станица во Алжир 29 повредени


Архива

Архива

Најмалку 30 луѓе се повреднеи во самоубиствен бомбашки напад во алжирскиот град Тизи Узу, соопштуваат болнички извори. Мета на бомбашкиoт напaд била полициската станица во градот, а меѓу повредените осум се полицајци, јавуваат тамошните медиуми. Бомбашот самоубиец со автомобил влегол во станицата, по што ја активирал бомбата. Експлозијата предизвикала огромни матријални штети.
Источнито дел на Алжир од почетокот на летото е мета на напади од сртана на бунтовниците.
XS
SM
MD
LG