Достапни линкови

logo-print

Шефот на СБ Целик предупредува на полоши времиња


Шефот на Светска Банка Роберт Целик предупреди на нови и поопасни времиња во глобалната економија, со малку простор за олабување на најразвиените земји поради должничката криза што ја зафати Европа. Во интервју за еден австралиски весник Целик оцени дека еврозоната би можело да стане најважен предизвик со кој ќе се соочи светската економија. Според него, мерките преземни од ЕУ не биле доволни.
XS
SM
MD
LG