Достапни линкови

logo-print

Гувернерот на Тексас ќе се кандидира за претседател на САД


Гувернерот на Тексас, Рик Пери, планира да се кандидира во рамките на Репубиланската партија, за претседател на Соединетите Држави. Како што е најавено, Републиканците утре и официјално ќе ја објавеле кандидатурата на Пери.
XS
SM
MD
LG