Достапни линкови

logo-print

Неформален самит за безбедноста во Централна Азија


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска во главниот град на Казахстан, Астана, учествува на неформалниот самит на Организацијата за колективна безбедност. Лидерите на Русија, Ерменија, Белорусија, Казахстан, Киргистан, Таџикистан и Узбекистан ќе расправаат за безбедноста во централна Азија, вклучувајки ја и ситуацијата во Авганистан, како и за актуелните случувања на Блискиот Исток и северна Африка.
XS
SM
MD
LG