Достапни линкови

logo-print

Тужба против Сорос од актерка во бразилски ТВ сапуници


Џорџ Сорос

Џорџ Сорос

Познатиот светски милијардер Џорџ Сорос доби тужба за 10 милиони долари од Бразилка која тврди дека тој не го исполнил ветувањето оти ќе и даде скап апартман во Њујорк, како и дека ја удрил за време на нивната љубовна афера. Адријана Фереир, која е претставена како 28-годишна актерка во телевизиски сапуници во Бразил, рекла дека 81-годишниот Сорос во последните пет години два пати и ветил купување апартман, но не го сторил тоа. Фереир бара отштета за измама, претпрена емотивна болка, како и за напад и злоставување од страна на Сорос.
Адвокатот на милијардерот, Вилијам Забел, ја нарече тужбата несериозна и безвредна, додавајќи оти ќе побара од судот да ја отфрли.
XS
SM
MD
LG