Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан убиени пет американски војници


Во експлозија на крајпатна бомба во Авганистан, загинале пет американски војници, соопштија од Пентагон. Претходно до НАТО соопштија дека денеска загинале петмина војници, но не соопштија од која националност се,за да потоа потврдат до Пентагон. Убиството на петмината војници доаѓа по неполна недела од загинувањето на 30 американски војници во хеликоптерска несреќа.
XS
SM
MD
LG