Достапни линкови

logo-print

Барак Обама беше домаќин на вечера по повод Рамазан


Американскиот претседател Барак Обама беше домаќин на вечера во Белата куќа по повод муслиманскиот празник Рамазан. Настанот се организираше со цел оддавање почит на жртвите од муслиманска вероисповед од терористичките напади на 11 септември во Њујорк и Вашингтон. Вечерата се организира еден месец пред одбележувањето на десет годишнината од трагичниот настан во кој загинаа 3.000 лица од различни етникуми.
XS
SM
MD
LG