Достапни линкови

logo-print

Саркози на итен состанок посветен на светските финансики проблеми


Францускиот претседател Никола Саркози го прекинал одморот и за денеска закажал итен состанок на кабинетот, посветен на светските финансиски проблеми. Откако во петокот беше намален кредитниот рејтинг на Соединетите Држави, се појавија шпекулации дека следната земја која ќе го загуби највисокиот кредитен рејтинг е Франција.
XS
SM
MD
LG