Достапни линкови

Продолжуваат немирите низ Англија


Запалена куќа по немирите во Лондон

Запалена куќа по немирите во Лондон

Четврти ден по ред не престануваат немирите во градовите низ Англија. Најголем степен на насилство во иминатава вечер е пријавен во Манчестер, каде банди составени од млади момчиња ги кршеле излозите на продавниците, се судриле со полицијата и подметнувале пожар.
Немири имало и во Ливерпул, Вест Бромич, Вулверхемптон и Нотингем.
Во меѓувреме во Лондон биле распоредени 16 илјади полицајци за да спречат појава на нови немири.
XS
SM
MD
LG