Достапни линкови

logo-print

Обама им одаде чест на жртвите при нападот на хелихоптер во Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Телата на триесте американски војници и на осумте Авганистанци кои беа убиени, кога нивниот хелихоптер беше соборен во Авганистан пристигнаа во САД. Американскиот претседател Барак Обама присуствуваше на приватната церемонија во чест на жртвите во воздушната база Дове, која се наоѓа на брегот на Атланскиот океан.
Обама оствари средба и со членовите на нивните семејства, при што им изрази соочуство за нивната загуба.
XS
SM
MD
LG