Достапни линкови

logo-print

Лондон доби нови либиски дипломати


Британскиот секретар за надворешни работи Вилијам Хаг

Британскиот секретар за надворешни работи Вилијам Хаг

Британското минисерство за надворешни работи соопшти дека денеска претставниците на либиските бунтовници започнале со работа во амбасадата во Лондон. Британските власти претходно го призна Националниот преоден совет за единствена легитимна власта во Либија, по што денеска новите либиски дипломати започнаа со работа во преставништвото во Лондон.
Денеска и Канада им соопшти на либиските дипломати од режимот на Моамер Гадафи дека имаат пет дена да ја напуштат земјата.
XS
SM
MD
LG