Достапни линкови

logo-print

Полицијата во Лондон очекува помасовни насилства


Насилства во јужен Лондон

Насилства во јужен Лондон

Полицијата во Лондон денеска соопшти дека имаат информаците оти за вечер се планираат помасовни насилства, а ако тоа се случи тие ќе возвратат со палки и гумени куршуми. Британскиот премиер Дејвид Камерон изјави дека ќе направат се што е потребно да се стави крај на насилствата во Британија. Камерот рече дека ќе бидат ангажирани дополнитени полициски сили односно од 6.000 ќе се зголемат на 16.000 во Лондон.
XS
SM
MD
LG