Достапни линкови

logo-print

Либиската влада ги обвини НАТО силите за убиство на цивили


Уништени домови при НАТО напади

Уништени домови при НАТО напади

Владата во Либија ги обвини силите на НАТО за убиство на цивили за време на воздушните напади во близина на градот Злитен во западниот дел на земјата. Портпаролот на владата вели дека во вчерашните напади во близина на Злитен, се убиени 85 цивили, меѓу кои 33 деца. За либиските власти тое е „масакр“ врз цивилите. Либиската државна телевизија, прикажа снимки со тела на жртвите, како и повредени при нападите. Од НАТО не се веднаш достапни за коментар.
XS
SM
MD
LG