Достапни линкови

Русија- Во авионска несреќа загинале 11 луѓе


Архива

Архива

Најмалку 11 луѓе загинaлe во авионска несреќа во Русија, соопштуваат руските медиуми. Авионот се урнал во рускиот истoчен регион Колума. Спасувачки екипи се испратени нa местотo на несреќата.
XS
SM
MD
LG