Достапни линкови

logo-print

САД бараат ослободување на белоруски активист


Алес Билатски

Алес Билатски

Соединетите држави повикаа на итно и безусловно ослободување на Алес Билатски, познат белоруски активист за човекови права кој е упасен за даночно затајување. Според оценката на Стејт департментот, неговото апсење било уште едно во серијата на кршење на човековите права од страна на владата на претседателот Александар Лукашшенко.
XS
SM
MD
LG